NARS і розчарування

NARS довгий час залишався для мене маркою-привидом, бо у наших краях натрапити на нарсівські продукти за адекватною ціною майже неможливо. Але сталось щось дуже дивне і незвичайне, бо ще в грудні до моїх руць потрапила палетка At First Sight.

Буду відвертою, ця красуня – лімітка півторарічної давності, і купила я її на сейлі на одному з косметичних сайтів за тисячу гривень. Але це не дуже важливо, бо радості моїй не було меж, коли я побачила, що в маленькій чорній коробочці були і тіні, і рум’янка, і навіть бронзер.

Сама коробочка виглядає ось так:

_MG_6081

Твердий картон, нічого зайвого; сама ж палетка є досить компактною і пласкою.

_MG_6083

Палетка містить чотири тіньки, рум’янка та бронзер та була виготовлена в Канаді.

_MG_6084

Загалом, кількість продукту дуже пристойна: рум’яна і бронзер мають аж 4.3 г, що є досить стандартною масою для повнорозмірки, а тіньки важать по одному граму кожна (до прикладу, одна тінька з четвірки Chanel має лише півграма).

_MG_6086

У цій палетці зустрічається дуже типова для NARS комбінація відтінків рум’янок та бронзера: Deep Throat та Laguna є одними з найпопулярніших продуктів марки.

З чьотирьох тіньок дві є перламутровими, одна – повністю матова і найтемніший відтінок є матовим з легкими блискітками.

_MG_6104

Текстурно дві перші тіньки є дуже м’якими, тому жорстким пензлем набирати їх не можна. Нижній ряд є значно сухішим, але колір віддає без проблем.

_MG_6091

Я всіляко намагалась сфотографувати смугастого звіра, але мені не дуже це вдавалось.

Отож, всі чотири відтінки є досить нейтральними, але на мені вони більше схиляються до холодного підтону.

_MG_6100

Рум’яна та бронзер є вдосталь пігментованими; вони гарно розтушовуються та не втрачають кольору впродовж дня.

_MG_6095

У плані стійкості тіньки не стали для мене переможцями: вони скотились у складку ока десь після 9 годин навіть на базі.

_MG_6089

_MG_6085

А тепер найцікавіше: усі попередні фото я зробила ще минулого місяця, про що успішно забула і продовжила користуватись. Але вчора вранці вирішила прочитати склад продуктів і дуже здивувалась.

20160126_200749

Отож, серед усіх невідомих словечок я відшукала кілька, які мене насторожили. По-перше, найбільше в цій палетці тальку. Тальк – один з найбільш широковживаних складників, його багато в дешевій косметиці, і для багатьох людей він може бути комедогенним. Чому його найбільше в цій недешевій палетці? Риторичне питання 🙂

Рухаємось далі. Мої оченята помітили триклозан у списку. Ось що мені розповіла англійська вікіпедія:

Triclosan, similar in its uses and mechanism of action to triclocarban, is an antibacterial and antifungal agent found in consumer products, including soaps, detergents, toys, and surgical cleaning treatments. Its efficacy as an antimicrobial agent, the risk ofbacterial resistance and its possible role in disrupted hormonal development remain controversial. Additional research seeks to understand its potential effects on organisms and environmental health.

Отож, маємо антигрибковий та антибактеріальний елемент, який може спричиняти проблеми з гормональним балансом та резистентність бактерій. Брр. Звісно, це все не до кінця досліджені теорії, але для чого мені таке щастя на повіках? До речі, це єдині тіні з моєї колекції, в яких є триклозан.

До слова, я тут вичитала, що у 2017 році у штаті Міннесота додавання триклозану до засобів гігієни буде забороненим.

 

20160126_200822

І ще один складник, який викликав у мене здивування, – парабен. Вірніше, парабени. Нагадаю, що парабени – це консерванти, які кілька років тому стали небажаними гостями у косметичній продукції через ймовірний зв’язок з раковими клітинами. Науковці так і не змогли підтвердити цю гіпотезу, однак більшість марок намагається не використовувати ці складники.

20160126_200954

Для порівняння: ось склад моєї скромної палетки Lorac Skinny, яка коштувала всього 15$. До слова, тут навіть знайшов екстракт зеленого чаю 🙂

20160126_201445

Замість висновку: NARS більше не куплю. Якість продукту хороша, але далеко не надзвичайна, складники є суперечливими, а ціна – високою.

5 Comments

Add Yours
 1. 1
  felicoblog

  Дуже гарна палітра і огляд теж супер! В мене від Nars є лише тревел-версія блиску Orgasm, не вразив(( Можливо, через те, що це Nars і я чекала від нього більшого.
  А щодо складу – я давно вже перестала його читати, бо ще жодного разу не зустрічала натуральні продукти, які б працювали так, як я хочу. Ну і плюс в тому, що більшість брендів, які я купую – робляться в США, а там є 100500 служб, які перевіряють виробництво, склад і тд, і не пропустять ті складники, які заборонені міністерством здоров’я. Так що я давно вже за це не переживаю 🙂

  • 2
   Natalie V

   Дякую 🙂 Правда, не погоджусь з приводу США – велика частина консервантів (ті ж парабени) не є офіційно визнані небезпечними і не є забороненими, але, якщо вірити науковим дослідженням, краще обмежити використання продуктів з ними. Наприклад, МОЗ США допускає викростання певної кількості тальку в харчовій солі для того, щоб вона не злипалась і не кам’яніла. Чи хочу я споживати продукт, який потенційно може бути шкідливим? Напевно все-таки ні.

   А про натуральну косметику погоджусь, особливо про різноманітні органічні бренди, наразі нічого не сподобалось 🙁

   Дякую за коментар 🙂

  • 4
   Natalie V

   Couleur Caramel наразі не пробувала ,але планую) А от НАРС мене теж неприємно здивував, можливо, це склад сутоц ієї лімітки? В майбутньому планую придивитись уважніше.

Напишіть відгук